Fundacja Chopin w Ogrodzie Sztuk oraz Ośrodek Chopinowski w Szafarni zapraszają na cykl wakacyjnych koncertów chopinowskich w niedzielę o godzinie 12.15. Rozpoczynamy 1 lipca a zakończymy 5 sierpnia. Zagrają wybitni artyści z Polski i z zagranicy. Recitale połączone będą z odczytaniem  fragmentów Kuriera Szafarskiego, listów kompozytora pisanych w formie gazety. Będzie to bezpośrednie nawiązanie do pobytu nastoletniego kompozytora na Ziemi Dobrzyńskiej. Koncerty stanowią okazję do poznania historycznych szczegółów, anegdot, ciekawostek z pobytu Fryderyka Chopina w Szafarni. Będzie można dowiedzieć się więcej o twórczości polskiego kompozytora i utworach, których będziemy mieli okazję wysłuchać. Bilety wstępu to koszt tylko 10 zł dla osób dorosłych. Dla dzieci są one bezpłatne.

Zadanie „Wakacje z Chopinem” jest współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

PLAN KONCERTÓW:

1 lipca 2018 (niedziela) – 12:15

Piotr Nowak – fortepian
Joanna Maja Jasnowska – fortepian

8 lipca 2018 (niedziela) – 12:15

Clara Biermasz – fortepian

15 lipca 2018 (niedziela) – 12:15

Wojciech Kubica – fortepian

22 lipca 2018 (niedziela) – 12:15

Tymoteusz Dobrzyński – fortepian
Paweł Mirosław Wojciechowski – fortepian

29 lipca 2018 (niedziela) – 12:15